پاورپوینت درباره معبد بوروبودور

مطالب دیگر:
📜مبانی و پیشینه نظری مدیریت استعداد📜مبانی و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی📜مبانی و پیشینه نظری سلامت سازمانی📜مبانی و پیشینه نظری مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی📜مبانی و پیشینه نظری سیاست‌ها و عملکرد های مدیریتی📜مبانی و پیشینه نظری اعتماد در کارکنان📜مبانی و پیشینه نظری مدیریت استراتژیک منابع انسانی📜مبانی و پیشینه نظری عملکرد سازمانی📜مبانی و پیشینه نظری مدیریت ریسک اعتباری📜مبانی و پیشینه تحقیق سرمایه فکری📜مبانی و پیشینه نظری کیفیت خدمات📜مبانی و پیشینه تحقیق حاكمیت شركتی📜مبانی و پیشینه تحقیق با موضوع سرمایه فکری📜مبانی و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد📜مبانی و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی📜مبانی و پیشینه نظری انگیزش📜مبانی و پیشینه نظری عدم تقارن اطلاعاتی📜مبانی و پیشینه نظری کیفیت سود📜مبانی و پیشینه نظری مدرسه هوشمند📜بررسی معماری مرکز بازپروری معتادان

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع پاورپوینت درباره معبد بوروبودورقابل مشاهده می باشد
کلمات کلیدی فایل: پاورپوینت,معبد,بوروبودور

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی: Powerpoint

نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد اسلاید: 31 اسلاید

قسمتی از متن فایل دانلودی

تصویر 186 : چاندی پاوون، نمای پشت. این زیارتگاه کوچک، ساختمانی الحاقی بر بوروبودور بود که در آن زائران می توانستند به خدای ثروت دنیوی ادای احترام کنند.

تصویر 184 : بوروبودور، منظری کلی. این معبد کوه غول آسای بودایی، احتمالاً نخستین الگو برای ساختن معبد کو های هندویی خمرها بوده است.

تصویر 182 : بوروبودور، نقشه همکف. حدود سال 800 میلادی. تختان های دایره ای روی تختان های چهار گوش قرار می گیرند. آروپادهاتو، روپادهاتو، کامادهاتو، تختان افزوده شده.

تصویر 183 : مقطع بوروبودور. این مقطع نشان می دهد که تختان پایینی چگونه بر آن افزوده شده است تا رانش رو به بالای این کوه مصنوعی با پنهان ساختن ردیف پایینی نقش های برجسته مهار شود.

تصویر 185 : بوروبودور، نمای یک تختان. زائر پس از طواف در این تختان ها می توانست خلاصه جامعی از فلسفه مذهبی خود را در تمثال ها مطالعه کند.

2- تاریخچه بنا : بوروبودور

- تاریخچه تمدن وابسته بنا :

- بوروبودور یکی از پر شکوه ترین آثار تاریخی جهان که به دست انسان ساخته شده است یکی از بزرگ ترین یادنامه در جاوه محسوب می شود.

- بوروبودور هم یک معبد و هم به تشریح کامل فلسفه پرداخته است.

- طراحی آن به صورت یک ( کل ) است/ الگویی برای ساخت معبد در کوه های آنگکور بوده است.

- نیایشگاه آن به طور کلی در سه تراز که سمبل سه طرح از جهان ( جهان خاکی، آسمانی، بی شکل ) است.

- بیش از 200 نژاد مختلف با بیش از 300 گویش متفاوت در آن زمان زندگی می کردند... .

2- قدمت بنا : بوروبودور

در سال 800 میلادی ( ق 8 ) ساخته شده و تاکنون پا برجاست ( هیئت باستان شناسان هلند در فاصله سال های 1907 تا 1911 به حفاری بسیار حساس در ساختگاه این بنا پرداخته و آن را بازسازی کرده اند )

2- زمان ساخت بنا : بوروبودور

در سال 800 میلادی ساخته شده است ( قرن 8 ).

3- معمار یا سازندگان بنا : بوروبودور

آرنولد توین بی با همکاری معماران هلندی


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
پاورپوینت,معبد,بوروبودور